Najkrajšie časy na vysokej škole? Jednoznačne v Študentskom rozhlase Košice

Autor: Nikola Semancová | 12.3.2018 o 14:24 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  105x

Ak sa ma niekto opýta, čo najkrajšie som zažila na vysokej, tak každá jedna príhoda začína slovami My v rádiu. 

Som študentkou štvrtého ročníka masmediálnych štúdií na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Keď som prišla do prvého ročníka, ešte som vôbec nevedela, v akej sfére médií sa chcem pohybovať. Na jednom cviku k nám do triedy prišlo nejaké dievča z vyššieho ročníka. Vravelo nám, aká dôležitá je prax už od začiatku nášho štúdia a skvelým odrazovým mostíkom je univerzitné rádio Študentský rozhlas Košice známe ako ŠtuRKo.                Šla som na konkurz, prijali ma a som jeho členkou dodnes.

Práca v rádiu

                Začínala som na poste redaktorky a mojou úlohou bolo pripravovať správy do vysielania, no to ma akosi nebavilo. Ako redaktorka som mala na starosť aj tvorbu redaktorských príspevkov – rôznych ankiet, rozhovorov či reportáží a to ma chytilo oveľa viac.

                Po prvej súťažnej prehliadke študentských rádií RádioRallye si vedúci všimol, že nie som úplne nepoužiteľný človek a okrem redaktorky som dostala aj post PR manažérky, ktorý zahŕňa správu sociálnych sietí, vybavovanie mailov a osobné stretnutia s partnermi.

                Ako čas letel, stala som sa vedúcou redaktorov a okrem toho moderujem aj dve relácie. ShowFashion, ktorá je plná módnych a beauty tipov, trikov a trendov a tiež som prišla s vlastným formátom – reláciou Masarykov Jukebox, ktorá sa venuje slovenskej a českej hudobnej scéne.

Pozícií v rádiu je neúrekom a každý si tam určite nájde to svoje. Výhodou je, že nikto ti nič nezakazuje ani neprikazuje a je len na tebe, čomu sa chceš venovať a v ktorej oblasti sa chceš angažovať.

                Vybavenie nášho štúdia je na vysokej úrovni. Máme profesionálne mikrofóny a pri návšteve FUN Rádia sme zistili, že vysielajú na rovnakých ako my. Ďalšou našou obrovskou prednosťou je, že ako jediné študentské rádio disponujeme profesionálnym vysielacím systémom Sepia Epos, prostredníctvom ktorého vysielajú všetky verejnoprávne médiá, ale tak isto aj komerčné médiá ako napríklad FUN Rádio, Europa 2 či Expres.

Nikdy nevieš, kto Ťa počúva

                Veľa ľudí koncept študentských rádií neberie vážne a myslí si, že je to len strata času. Pravdou ale je, že získaš obrovské množstvo skúseností, ktoré vieš zužitkovať v praxi.

                V súčasnosti vysielame na internete a ten má dnes veľkú moc. Keďže sa každoročne zúčastňujeme súťaže RádioRellye, prichádzame do úzkeho kontaktu s ľuďmi z praxe. Tí nás sledujú na Facebooku a ak im blikne nejaký zaujímavý status, tak si kliknú na stream a počúvajú. Ak sa im zapáčiš, máš veľkú šancu, že po škole dostaneš miesto.

Nie všetko je len o práci

                Zatiaľ som spomenula len samé pracovné záležitosti, ale nepodotkla som jednu veľmi dôležitú vec, ktorou je kolektív. Ak by sme neboli takí súdržní a vnútorne organizovaní, ako sme, nikdy by sa nám nepodarilo dvakrát po sebe vyhrať RádioRallye.

                Život v rádiu nekončí len tým, že si moderátor príde odvysielať reláciu. Máme spoločné chaty, výlety, exkurzie či posedenia pri pive.

                Jednoducho, v rádiu som prežila doposiaľ najkrajšie časy na vysokej škole a pochopila, že sladký život študentský nie je len ošumelá fráza.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kočnerovi navrhnú sprísniť väzbu, vraj ovplyvňuje vyšetrovanie

Utajený svedok predložil dôkazy proti Kočnerovi.


Už ste čítali?